ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNY INTÉZMÉNYEI SZABÁLYZATOK, DOKUMENTUMOK

Az Aranyló Napraforgó Alapítvány és Intézményei: szabályzatok, egyéb a működés, gazdálkodás átláthatóságát segítő dokumentumok

FENNTARTÓI ELLENŐRZÉS SZABÁLYZATA

ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNYI ÓVODA ÉS TELEPHELYE

(OM azonosító: 201627, székhely: 1149 Budapest, Pósa L. u. 61.)

 

napraforgo_uj-4.jpg 

 

A fenntartó szervezet neve: ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNY

 

              Címe:    1149 Budapest, Pósa Lajos utca 61.

 

              Adószáma: 18137460-1-42

 

Képviseletre jogosult személy(ek) neve: Madarász Károly

 

Jelen szabályzatban nem szabályozott kérdésekben a családi bölcsődékkel kapcsolatos jogszabályok vonatkozó előírásai szerint kell eljárni. Felülvizsgálata és karbantartása a jogszabályi változások függvényében, de legalább évente történik.

 

Az Aranyló Napraforgó Alapítvány 2022. január 24.-én kelt KH/202201.24. számú kuratóriumi határozattal elfogadta.

 

Hatályba lépett: 2022. január 25.

Alkalmazandó: 2022. január 25.-től

 

____________________________________

a szervezet képviseletére jogosult személy(ek)

cégszerű aláírás

  1. 1.      Az ellenőrzési területek:

-          Törvényességi ellenőrzés

-          Gazdálkodás ellenőrzése

-          Humánerőforrás ellenőrzés

-          Szakmai - pedagógiai munka ellenőrzése

 

  1. 2.       Az ellenőrzés célja

Az eljárás célja annak vizsgálata, hogy az Aranyló Napraforgó Alapítvány által fenntartott és felügyelt közoktatási intézmény működése megfelel-e a hatályos jogszabályoknak, illetve a fenntartó által elfogadott nevelési, illetve pedagógiai programoknak.

  1. 3.       Felelősségek és hatáskörök

Az ellenőrzés végrehajtásáért az alábbiak felelősek:

-          Az alapítvány kuratóriuma

 

  1. 4.       Az ellenőrzés menete:

A felelősök hatáskörükben eljárva biztosítják, hogy a közoktatási intézménynél lefolytatott ellenőrzések a jogszabályok, rendeletek, határozatok, előírásait követve, - ellenőrzési szabályzatba rögzítettek szerint - az ellenőrzéssel szemben támasztott követelményekhez igazodóan működjenek.

A fenntartó összeállítja az alapvető ellenőrzési feladatokat, figyelembe véve szakmai és gazdálkodási tevékenységét, az ellenőrzések időpontjait.

Az ellenőrzéseken legalább egy kuratóriumi tagnak, valamint az intézményvezetőnek, vagy annak megbízottjának is kötelező részt venni.

Az ellenőrzés lefolytatása a helyszínen történik, az előre elkészített és jelen szabályzat mellékletét képező „ellenőrzési jegyzőkönyv” pontjainak átvizsgálása útján, melynek kitöltése a szükséges dokumentációk értékelésével, a megfelelő ellenőrzési eljárások, és módszerek alkalmazásával hajtható végre.

 Az ellenőrzési jegyzőkönyvben tett megállapításokról az ellenőrök, minden tárgy év május 30.-ig kötelesek a kuratóriumnak beszámolni, a szükséges intézkedésekre javaslatot tenni.                                                                                                                                                                         

                                                                                        

4.1.   Az ellenőrzés tervezése

Az ellenőrzésről időbeli tematikájáról és az abban részt vevő személyekről a kuratórium minden tárgy év március 15.-ig kuratóriumi határozatot hoz.

 

4. 2. Az ellenőrzés végrehajtása

Kuratóriumi határozat alapján az ellenőrzés lefolytatása a helyszínen történik,

melyen legalább egy kuratóriumi tagnak, valamint az intézményvezetőnek, vagy annak megbízottjának kötelezően részt kell venni.

 

4. 3. Helyszíni ellenőrzés

A fenntartó képviselője a helyszíni vizsgálatot annak megkezdése előtt (legalább 5 munkanappal korábban) szóban vagy írásban jelzi az ellenőrizendő intézménynek. Ennek keretében tájékoztatást ad az ellenőrzés céljáról, várható időtartamáról. Az ellenőrzés lefolytatása mindig az adott nevelési évre vonatkozik.

A bejelentés együtt jár az ellenőrzési feladatok ismertetésével, az ellenőrzés végrehajtási feltételeinek megbeszélésével. Ezután a meghatározott feladatokat végrehajtja. Az, hogy a helyszíni ellenőrzés során milyen módszereket, eszközöket alkalmaz, azt mindig az ellenőrzési cél, feladat, a tények, a körülmények határozzák meg.

4.4.  A megállapítások írásba foglalása

Az ellenőrök a megállapításokat a vizsgálat folyamán, annak lezárása előtt az érintettekkel egyezteti, megbeszéli. Az ellenőrzés megállapításait, következtetéseit, illetve javaslatait az ellenőrzési jegyzőkönyvben rögzíteni kell, hiszen ez szolgál alapjául minden további intézkedésnek, eljárásnak. Tartalmából egyértelműen ki kell tűnjön a vizsgált szerv helyzete, (székhely intézmény esetén annak gazdálkodása), az adott helyzetkép kialakulásában szerepet játszó pozitív és negatív hatások, intézkedési javaslat a helyzet javítása érdekében.

Az ellenőrök súlyos hiba feltárása esetén azonnali elmarasztalással élhetnek, kötelesek azonban az elmarasztás okát az ellenőrzési jegyzőkönyvben indokolni, és annak azonnali megszüntetéséről intézkedni.

Az ellenőrzési jegyzőkönyvben írásba foglalt hiányosságokat, időpont kitűzése mellett rögzíteni kell.

Az ellenőrzési jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a fenntartó felé történő kötelező észrevételt.

 

4. 5.  Az ellenőrzés minőségbiztosítása

Az ellenőrzésről készült ellenőrzési jegyzőkönyv a fenntartó felé történő beterjesztés előtt   áttekintésre kerül, elsősorban a következményekkel járó megállapítások helytállóságának biztosítása érdekében. Ide tartozónak tekinthető a téves megállapítások és adatok visszajelzése az ellenőrzött intézmény részéről.

Az ellenőrzésekről készített ellenőrzési jegyzőkönyvet az ellenőrök az utolsó kitűzött ellenőrzési dátumot követő 30 napon kötelesek kuratórium felé beterjeszteni, a kuratóriumot szóban tájékoztatni, mely az ellenőrzésről határozatot hoz. A határozatban kell elfogadni az azonnali, vagy a későbbi intézkedési tervet, vagy intézkedéseket is.  Tekintettel arra, hogy a helyszíni ellenőrzés kiterjed az Intézmény, valamint annak telephelyének pedagógiai-szakmai munkájára is, az ellenőrök jelentése, megállapításai, értékelései alapján a fenntartó elkészíti a annak értékelését, majd a kuratórium elé terjeszti elfogadásra. A kuratórium határozati döntéssel köteles az értékelést elfogadni, mely értékelést a fenntartó alapítvány honlapján köteles megjelentetni. A megjelentetés a következő nevelési év értékeléséig kell a honlapon nyilvánossá tenni.

 

4 .6.  Az ellenőrzések megállapításainak hasznosítása

A megállapítások hasznosítása azt célozza, hogy mindazon intézkedéseket megtegyék, amelyek a lefolytatott vizsgálat alapján szükségesek az ellenőrzött intézmény szabályos működéséhez, fejlődésének előmozdításához, feladatai maradéktalan és hatékony ellátásához. A szükségszerű intézkedések kidolgozásához a megállapítást tartalmazó ellenőrzési jegyzőkönyvet az óvoda vezetőjének át kell adni, meg kell küldeni, aki az abban foglaltakra észrevételt tehet. Az intézkedés elrendelésére kuratóriumi határozat alapján a fenntartó köteles, de annak végrehajtása az óvodavezető feladata. Az óvodavezető a végrehajtás tematikájáról, majdani végrehajtásáról szóban vagy írásban köteles tájékoztatni a fenntartót.

 A fenntartó az intézkedés tényleges végrehajtását, utóvizsgálat elrendelésével is ellenőrizheti. 

 

4.7.  Az ellenőrzésben részt vevők jogai és kötelezettségei

Az ellenőrzésben részt vevők jogait és kötelezettségeit, a felelősség formáit és szabályait a hatályos jogszabályok rögzítik.

Az ellenőrzés, értékelés szakaszai

Szakaszok

Tevékenység

Felkészülési szakasz

 

A vizsgálat céljának és módszereinek meghatározása

A felelősök kiválasztása, megbízása

Konzultációs szakasz

 

A cél és módszer egyeztetése az érintettekkel

Ütemezési szakasz

 

A vizsgálat folyamatának tervezése

Tényfeltáró szakasz

 

A vizsgálat megvalósítása

Egyeztetési szakasz

 

Visszajelzés

Tapasztalatok megvitatása az érintettekkel

        Jövőbeni feladatok 

                 (javító intézkedések megfogalmazása)

 

                          azonnali           határidős

                                intézkedési tervek

 

Rögzítési szakasz

 

 

Dokumentálás

Adatbázis kialakítása

 

 

Forrás: Halász Gábor: A minőség érdekében (in. Korszerű iskolavezetés)

4.8 Alkalmazandó dokumentum jelölések:

Az Aranyló Napraforgó Alapítványi Óvoda ellenőrzési jegyzőkönyvein és az ehhez kapcsolódó dokumentumokon a BEÓ (Belső Ellenőrzés Óvoda) jelölés után, a dokumentum sorszámát és a vizsgálati évet kell feltüntetni.

 4.9. Ezen ellenőrzési szabályzat csak az 1., 2., számú mellékletekkel együtt hatályos

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 23
Heti: 177
Havi: 645
Össz.: 65 887

Látogatottság növelés
Oldal: ANAÓ Fenntartói ellenőrzés szabályzata 2022.
ARANYLÓ NAPRAFORGÓ ALAPÍTVÁNY INTÉZMÉNYEI SZABÁLYZATOK, DOKUMENTUMOK - © 2008 - 2024 - anaszabalyzatok.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »